• Trendler  Denim History

  1800’lerin sonlarından itibaren,denim kumaşı ticari bir ürün olmaya başlamıştır; fakat denimin popüler olması,Amerikan kovboyları ve Amerikan filmleri ile birlikte 1930’lu yıllarda olmuştur.2 Dünya Savaşı sonrasında, Avrupa’da kalan Amerikan askerlerinin denimi Avrupa’da tanıtması ile birlikte bu ürün artık bir iş kıyafeti değil,aynı zamanda rahat,özgür ve global bir giysi akımı haline gelmiştir.Yıkama ve model tasarımcılarının iş birliği ile,denim moda içerisinde vintage bir yaşam tarzına dönüşmüştür.  Sonbahar – Kış
  (2014 – 2015)

  Erkek tasarımlarında eski Amerikan mirası görülecek.Çözgü ve atkıda hareketlilik olacak.Koyu görüntülü,kaplamalı,dolgun ve comfort jeanler erkekler için ideal olacak. Bayanlar ise; hak ettikleri yumuşaklık ve esneklik,Amerikan denim mirasının yanında artı olacaktır.Denim gömlekler gündemde olup,temiz veya yıpratmalı,yamalı gömlekler olacaktır.


  İlkbahar- Yaz
  (2015)

  Gardroplar hafif - orta ağırlıkta vücüda yapışan siyah,gerçek mavi ve açık renk yumuşak jeanler ile dolacak olup,modasal olarak da ön arka baskılar gündemde olacaktır.
2015 BLUELİNE TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.